top of page
clouds_edited.jpg

Czas dla Duszy

Czas dla Duszy to coroczne spotkania Miłośników Nauk Paramahansy Joganandy w Polsce – przeznaczone są zarówno dla osób wtajemniczonych techniki medytacyjne Krija Jogi jak i tych którzy pragną dowiedzieć się więcej o tej ścieżce duchowej. Spotkania odbywają się w języku polskim.

Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu „naładować własną baterię energetyczną”, którą wyczerpuje codzienny stres i szybkie tempo życia. Doświadczenie zaprzestania nieustannej aktywności, w celu pielęgnowania głębszej świadomość Boga, pozwoli odnowić siły i przyniesie pokój i szczęście.

Spotkania przeznaczone są dla tych, którzy potrzebują odnowienia duchowego i pragną pozostawić za sobą presję dnia codziennego – choćby tylko na kilka dni –  po to, aby pogłębić swoje doświadczenie Boga. Według słów Paramahansy Joganandy odosobnienie jest: dynamem ciszy, dokąd udajesz się wyłącznie po to, aby zostać naładowanym przez Nieskończonego.  

"Możesz być zaskoczony tym, co odosobnienie z Bogiem
zrobi dla twojego umysłu, ciała i duszy".

Stajemy się jak ludzie, z którymi się spotykamy, nie tylko poprzez rozmowy z nimi, ale także poprzez ciszę, magnetyczne wibracje, które z nich emanują. Kiedy znajdujemy się w zasięgu ich magnetyzmu, wywiera on na nas wpływ. 

 Dotychczasowe spotkania Wspólnoty Polskiej SRF:

I spotkanie - Nieborów pod Warszawą - 2018

II spotkanie - 2019 - on-line

III spotkanie - 2020 - on-line

IV spotkanie - 2021 - on-line

V spotkanie - 2022 - on-line

VI spotkanie - Kraków - 29 czerwca 2023

W programie spotkania są wspólne modlitwy, medytacje, oglądanie tłumaczonych wykładów, słuchanie tłumaczonych wypowiedzi Paramahansy Joganandy, wspólne śpiewanie, ćwiczenia energetyzujące, techniki uzdrawiające.

Medytacje prowadzone

Istnieje wiele różnorodnych metod koncentracji i medytacji, ale metody opracowane przez Paramahansę Joganandę) są najefektywniejsze. Pierwszym dowodem obecności Boga jest niewysłowiony spokój. Przechodzi on w radość niepojętą człowiekowi. Doświadczenie spokoju, którego doznajesz podczas medytacji rozszerza się na twoje codzienne życie i pozwala utrzymywać równowagę w trudnych okolicznościach. Korzyści ze wspólnych medytacji odczuwają zarówno ci co medytują od lat, jak i ci co dopiero stawiają pierwsze kroki w medytacji. Medytowanie z innymi wzmocni twoja własną siłę woli, która będzie pomocna do pogłębienia indywidualnych medytacji.

Ćwiczenia energetyzujące


Ćwiczenia energetyzujące są wyjątkowym wkładem Paramahansy Joganandy w naukę jogi. Jest to system ćwiczeń, które uczą nas wykorzystywania siły woli do kontrolowania świadomej siły życiowej lub prany, która przepływa przez nas. Pobudzają one komórki organizmu, dotleniają i oczyszczają krew, rewitalizując ciało, umysł i duszę. Celem ćwiczeń energetyzujących jest nauczenie nas kontrolowania przepływu energii w całym ciele. Wykonywanie tych ćwiczeń przed medytacją pomaga uwolnić wszelkie przechowywane w ciele napięcie i umożliwia przebywanie dłużej i wygodniej w pozycji medytacyjnej.

cwiczenia.png
Kirtan


Śpiew Bogu (chanting) to także rodzaj medytacji, komunii z Nim. Wibracje wspólnie śpiewanych pieśni, zrodzonych w  głębokim i prawdziwym oddaniu się Bogu, mają ogromną moc. Są pieśniami uduchowionymi. Śpiewane nieprzerwanie prowadzą do świadomego otrzymania odpowiedzi od Boga, w formie nieograniczonej radości. Pieśni kosmiczne (Cosmic Chants) Paramahansy Joganandy to nie zwyczajna muzyka dla zadowolenia ucha i emocji, ale przesiąknięte duchem pieśni używane do komunikowania się z Bogiem. Wszystkie śpiewy będą po polsku (tekst ze słowami pieśni będzie udostępniony uczestnikom).

kirtan.png
Wspólne oglądanie filmów i wykładów

Podczas naszego zjazdu zaprezentujemy filmy o życiu Paramahansy dźi oraz nagrania wykładów wygłoszonych przez zakonników SRF, które odbyły się podczas spotkań organizowanych w świątyniach SRF i na corocznych światowych zjazdach (Konwokacjach) organizowanych w Los Angeles, na które przybywają zwykle tysiące miłośników nauk Joganandy i krijabanów. Wszystkie oryginalne filmy w języku angielskim wyświetlane są z polskimi napisami.

awake.png
Czas na kontemplację

W programie jest wolny czas na relaks i obcowanie z Bogiem. Poza zajęciami objętymi programem, zachęcamy uczestników do kontynuowania odosobnienia i zachowania ciszy. Daje to nie tylko głębokie i satysfakcjonujące doświadczenie , ale również prowadzi do głębszej świadomości Boga. Aby zmaksymalizować korzyści z odosobnienia, zalecamy zaplanowanie tak swojego czasu, aby nic nie kolidowało z pełnym w nim uczestnictwie.

kontemlacja.png
tlo kolor.jpg
tlo kolor.jpg

     Dostęp do filmów i wykładów z poprzednich Zjazdów     

  Dostęp do filmów i wykładów objęty jest hasłem. Jeśli nie znasz hasła otrzymasz go po wspinaniu się na naszą listę e-mailową

bottom of page