top of page

HARMONIA I OBFITOŚĆ W CODZIENNYM ŻYCIU

Technika Mistrza w celu tworzenia harmonii i obfitości w codziennym życiu – Siostra Mridani – Satsanga – Wiosna 2008, Czasopismo Self-Realization, CD 

[…] Pomyślałam o tym, jak podczas podróży do Ameryki parowcem Miasto Sparta Gurudźi nagle ujrzał w swojej świadomości różne ludzkie postacie i oznajmił: “Och, moi przyjaciele raz jeszcze”. Tak więc jesteśmy znowu razem, przyjaciółmi raz jeszcze. […]  – Pytanie dotyczące Rogu Obfitości i materialnego dostatku (Róg Obfitości będzie obszerniej wyjaśniony w książeczce Prawo Obfitości): Jestem całkiem nowy na ścieżce i właśnie otrzymałem Róg Obfitości. Czy to naprawdę działa? 

– Odpowiedź:  Tak, to naprawdę działa. W Księdze Izajasza Bóg powiedział: „Zanim zapytają, odpowiem. Podczas gdy oni wciąż mówią, usłyszę”.  To jest istota prawa obfitości. Bóg bardziej pragnie nam dać, niż my jesteśmy gotowi Boga o coś poprosić.  Jednak sami musimy wykonać naszą część pracy. 


Istnieją proste, lecz bardzo efektywne techniki, które możemy użyć dla naszych potrzeb. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, co techniki te mogą, a czego nie mogą osiągnąć. Również my sami musimy rozważyć czy nasze motywy są czyste. Czy to czego chcemy, jest stosowne dla nas? Czy to naprawdę jest nam potrzebne? Czy jest to coś, co byłoby dla nas naprawdę dobre? Z Rogiem Obfitości otrzymasz także małą książeczkę Mistrza o prawie obfitości. Jeden z naszych członków powiedział mi, że wziął tę książeczkę i podkreślił wszystkie zawarte w niej punkty. Było ich sześćdziesiąt dwa. Po przejrzeniu notatek pomyślałam, że każdy z tych punktów, po głębokiej praktyce, może przynieść pokój, szczęście, sukces i przybliżyć nas do Boga. Jednak my też musimy włożyć w to nasz duży wysiłek.

Dla przykładu, Gurudźi mawiał, że każdy chciałby zostać milionerem, jak Henry Ford. Dziś powiedziałby pewnie miliarderem, jak Warren Buffet lub Bill Gates. Jednak nie każdy może zostać miliarderem, przede wszystkim dlatego, że nasze karmiczne uwarunkowania na to nie pozwolą. Gdyby każdy był milionerem, musiałby być stworzony jeszcze wyższy poziom. Ważne jest, aby pamiętać, że dobrobyt nie dotyczy pieniędzy. Gurudźi wykracza poza prawo przyciągania materialnych rzeczy i uczy nas, jak osiągnąć duchową obfitość. Daje na to prostą i skuteczną technikę, której opis jest jednym z moich ulubionych cytatów. […]

“Podziękowania i pochwały składane Bogu otwierają w twojej świadomości kanał, przez który duchowa obfitość i materialne dobra mogą przyjść do ciebie. Duch przejawia się w widzialnej formie, wtłaczając się w nią, gdy tylko kanał jest otwarty. Powinniście być wdzięczni za wszystko przez cały czas, wiedząc, że Bóg jest z wami teraz, prowadzi was i inspiruje”.  


Gurudźi mówi: “Bądź wdzięczny za wszystko przez cały czas. Kiedy prosimy o coś w czasach potrzeby, musimy również pamiętać, aby dziękować w czasach dobrobytu.” Jest to bezustanny zwrot umysłu ku wdzięczności. Musimy pamiętać, że Bóg chce, abyśmy odnieśli sukces. Nasz Guru chce, abyśmy odnieśli sukces. Wszelka obfitość, którą należy do Boga, może być nasza i przyjdzie ona do nas, jeśli tylko otworzymy drzwi do właściwego myślenia i działania. 

Drugą częścią prawa obfitości jest reguła, że sami musimy dawać. Musimy dzielić się wszelką obfitością, którą mamy. Istnieje biblijna opowieść o Eliaszu, który podczas panującego głodu zapukał do drzwi pewnej kobiety i poprosił o jedzenie. Powiedział, że jest głodny. Kobieta powiedziała Eliaszowi, że może wejść, ale wszystko co miała, to niewielka ilość mąki na dnie beczki. Eliasz poprosił ją, aby upiekła z tej mąki chleb i nakarmiła go, co kobieta uczyniła. Kiedy opuścił jej dom, pomimo, że głód trwał nadal, kobieta zawsze otrzymywała obfite jedzenie. Jestem pewna, że nadal dzieliła się tym cokolwiek posiadała.


Nawet jeśli nie posiadamy bogactw materialnych, mamy zawsze dostęp do nieograniczonej obfitości Boga. Czasami wymaga to tylko małego aktu dawania, który otworzy wrota i spowoduje powódź boskiej obfitości, duchowego rozwoju i zrozumienia. Pamiętaj, pomimo że dawanie może mieć naturę materialną, ważniejsze jednak jest, aby ofiarować naszą miłość i czas. Daj nawet wtedy, kiedy uważasz, że nie masz już nic do ofiarowania.  


Mistrz powiedział, że musimy pytać. Musimy pytać Boga i Guru, czy to czego pragniemy jest dobre dla nas, aby to posiadać. Następnie musimy pomodlić się i podziękować Bogu za wszystko czym zdecydował się On z nami podzielić. Mistrz mówi nam także, abyśmy ćwiczyli wizualizacje, wyobrażając sobie wszystko, tak jak gdyby już się dokonało. 

Na koniec musimy działać. Powinniśmy działać właściwe; działać tak, jak gdyby to o co prosiliśmy, już zostało zrealizowane. To właściwe działanie umożliwi siłom kosmicznym otwarcie wielkich bram obfitości.  Wytłumacz sobie, że jeśli dobra, które Bóg pragnie, aby się stały twoją własnością, nie przyszły do ciebie dziś, to poprzez twoje dzisiejsze czyny jesteś o krok bliżej od otwartych okien niebios i obfitych bożych łask.

コメント


bottom of page