top of page

Inspirujące myśli Paramahansy Joganandy na Nowy Rok


***

Wyobraź sobie Nowy Rok jako ogród, za którego uprawę odpowiadasz. Zasiej nasiona dobrych nawyków w jego glebie i wyrzuć zmartwienia i złe czyny z przeszłości.

***

„Ojcze Niebiański, spraw, abyśmy w tym nowym roku byli silni, aby kierowała nami Twoja wieczna obecność, abyśmy w ciele, umyśle i duszy mogli odzwierciedlać Twoje życie, zdrowie, dobrobyt i szczęście”.


***

Jeśli się modlisz i wierzysz w to, o co się modlisz, otrzymasz Boże błogosławieństwo i pomoc. Jeśli masz zły nawyk, stwórz jego mentalne antidotum i stosuj je nieprzerwanie, dopóki trujący nawyk nie zostanie zneutralizowany. Powiedz sobie zdecydowanie, że będziesz inny, i pomimo, że jesteś może słaby teraz, staniesz się silny. W chwili, gdy postanowisz się poprawić, zmienisz się, będziesz inny.

***

Moc twojego umysłu nie ma ograniczeń. Skoncentruj się na tej myśli. Wypełnij umysł postanowieniem osiągnięcia sukcesu i pracuj nad swoimi celami poprzez pozytywne działanie. Nieustannie kieruj umysł w stronę coraz większych osiągnięć.

***

Ilekroć siedzisz nieruchomo, bez żadnych czynności, które domagają się twojej uwagi, utrzymuj umysł z dala od wszystkiego i używaj go konstruktywnie w każdej chwili. Wielkie rzeczy najpierw powstają w umyśle. Ja utrzymuję umysł cały czas na pracy i wcielam jego twórcze myśli w czyn, gdy tylko widzę ku temu okazję. Potem przychodzą wyniki. Każdego dnia powinieneś starać się zrobić coś kreatywnego. Zmień swoje przeznaczenie na lepsze. Zajmij się swoim zdrowiem, życiem moralnym lub duchowym – jedną rzeczą na raz – i zmieniaj je, tak jak chcesz.

***

Za każdym razem, gdy głęboko medytujesz o Bogu, we wzorcach utrwalonych w twoim mózgu zachodzą korzystne zmiany.

***

Podejmij nowe decyzje dotyczące tego, co zamierzasz robić i kim chcesz być w tym nowym roku. Ustal dla siebie program i realizuj go, a przekonasz się, o ile będziesz szczęśliwszy. Nieprzestrzeganie harmonogramu samodoskonalenia oznacza, że ​​sparaliżowałeś swoją wolę. Nie masz większego przyjaciela ani większego wroga od samego siebie. Jeśli zaprzyjaźnisz się ze sobą, znajdziesz spełnienie. Nie ma żadnego prawa Bożego, które zabraniałoby ci bycia tym, kim chcesz być i osiągnięcia tego, co chcesz osiągnąć. Cokolwiek złego się dzieje, nie może mieć na ciebie wpływu, chyba że to zaakceptujesz.

***

Niech nic nie osłabia twojego przekonania, że ​​możesz być kimkolwiek zechcesz. Nikt nie może ci przeszkodzić w tym, chyba że ty sam. Chociaż mój mistrz, swami Śri Jukteśwar dźi, wielokrotnie powtarzał mi to, na początku trudno było mi w to uwierzyć. Ale wykorzystując w moim życiu otrzymany od Boga dar siły woli, odkryłem, że jest ona moim zbawicielem. Nieużywanie woli czyni cię bezwładnym jak kamień, jak przedmiot — stajesz się nieskuteczną istotą ludzka.

***

Konstruktywna myśl, jak wielki ukryty reflektor, zdecydowanie wskaże ci drogę do sukcesu. Zawsze możesz znaleźć rozwiązanie, jeśli wystarczająco się zastanowisz. Ludzie, którzy po krótkim czasie poddają się, osłabiają swoją siłę myśli. Aby osiągnąć cel, musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby twoja myśl stała się wystarczająco jasna, aby mogła odsłonić ci drogę do celu.

***

Odrzuć wszystkie negatywne myśli i lęki. Pamiętaj, że jako dziecko Boże jesteś obdarzony tymi samymi możliwościami, co najwspanialsi ludzie. Jako dusze nikt nie jest lepszy od drugiego. Dostrój swoją wolę, aby kierowała się mądrością Bożą, która wyrażała się w mądrości mędrców. Jeśli twoja wola jest sprzęgnięta z mądrością, możesz osiągnąć wszystko.

***

Złe nawyki to najgorsi wrogowie, jakich możesz mieć. Jesteś przez nie karany. Sprawiają one, że robisz rzeczy, których nie chcesz robić, i pozostawiają cię z ich konsekwencjami. Musisz porzucić złe nawyki i zostawić je za sobą, jeśli chcesz iść do przodu. Każdy dzień powinien być przejściem od starych nawyków do lepszych nawyków. W nadchodzącym roku podejmij poważnie decyzję, aby zachować tylko te nawyki, które są dla twojego najwyższego dobra. Najlepszym sposobem na pozbycie się niepożądanych tendencji jest nie myśleć o nich, nie koncentrować się na nich. Nigdy nie pozwól, żeby nawyk miał nad tobą moc… Musisz rozwinąć przeciwne nawyki i trzymać się z dala od tych rzeczy, które stymulują złe nawyki.

***

Niech nie ogranicza cię ciasnota egoizmu. Pozwól innym, aby korzystali z twoich osiągnięć i szczęścia, a wtedy będziesz działać zgodnie z wolą Bożą. Ilekroć myślisz o sobie, pomyśl także o innych. Kiedy myślisz o poszukiwaniu pokoju, pomyśl o innych, którzy go potrzebują. Jeśli zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby uszczęśliwić innych, przekonasz się, że przypodobasz się Ojcu.


Wszystko, czym powinieneś się interesować to żyć w harmonii, mieć silną wolę, aby czynić wolę Tego, który cię posłał. Nigdy nie trać odwagi i zawsze się uśmiechaj. Niech uśmiech płynący z serca i uśmiech na twarzy były w pełnej harmonii. Jeśli twoje ciało, umysł i dusza zarejestrują uśmiech wewnętrznej świadomości Boga, będziesz rozsiewać uśmiechy wokół siebie, gdziekolwiek pójdziesz.

***

Bądź zawsze z ludźmi, którzy Cię inspirują. Otaczaj się ludźmi, którzy cię podnoszą na duchu. Nie pozwól, aby twoje postanowienia i pozytywne myśli zostały zatrute przez złe towarzystwo. Nawet jeśli nie możesz znaleźć dobrego towarzystwa, które by cię inspirowało, możesz je znaleźć w medytacji. Najlepszym towarzystwem, jakie możesz mieć, jest radość w medytacji.

***

Twój wewnętrzny i zewnętrzny kielich życia wypełniony jest Boską Obecnością, ale z powodu braku uwagi nie dostrzegasz immanencji Boga. Kiedy potrafisz dostroić się, tak jak dostraja się radio, wtedy dostąpisz Ducha. To tak, jakbyś napełnił butelkę wodą morską, zakorkował ją i wrzucił do oceanu; chociaż butelka zanurzona jest w wodzie, jej zawartość nie miesza się z otaczającym ją oceanem. Ale kiedy otworzysz butelkę, woda w środku zlewa się z nim. Podobnie, musimy usunąć korek niewiedzy, zanim będziemy mogli wejść w kontakt z Duchem.

***

Nieskończoność jest naszym Domem. Przebywamy tylko przez chwilę w gościnnym domu ciała. Ci, którzy są pijani ze złudzenia, zapomnieli, jak podążać ścieżką, która prowadzi do Boga. Ale kiedy w medytacji Boskość schwyta marnotrawne dziecko, nie ma już dłużej tracenia czasu.


Wejdź na portale Nowego Roku z nową nadzieją. Pamiętaj, że jesteś dzieckiem Bożym. To od ciebie zależy, kim będziesz. Bądź dumny, że jesteś dzieckiem Bożym. Czego masz się bać? Bez względu na to, co nadejdzie, wierz, że to Pan ci to zsyła, i że musisz odnieść sukces w sprostaniu tym codziennym wyzwaniom. Na tym polega twoje zwycięstwo. Czyń Jego wolę; nic nie może cię wtedy skrzywdzić. On kocha cię wiecznie. Przemyśl to. Wierz w to. Wiedz to. I nagle pewnego dnia odkryjesz, że jesteś nieśmiertelnie żywy w Bogu.


Medytuj więcej i wierz w tę silną świadomość, że Bóg jest zawsze z tobą, niezależnie od tego, co się dzieje. Wtedy zobaczysz, że zasłona złudzenia zostanie zdjęta i że będziesz jednym z Tym, który jest Bogiem. W ten sposób znajdziesz największe szczęście w życiu. Ja nie szukam już niczego, ponieważ wszystko mam w Nim. Nigdy nie rozstałbym się z Tym, który jest najdrogocenniejszą zdobyczą ze zdobyczy.


To jest moje życzenie dla was na ten Nowy Rok.
Commenti


bottom of page