top of page

JAK UDOSKONALIĆ SWOJĄ MEDYTACJĘ

Jeśli już medytujesz, dowiedz się jak możesz pogłębić swoją medytację według rad i wskazówek Bro. Bhaktanandy w wybranych fragmentach jego wykładu.

Bro. Bhaktananda - wykład
Bro. Bhaktananda

Wybrane fragmenty pochodzą z wykładu brata Bhaktanandy.


Medytacja to koncentracja na Bogu. Medytacja służy do upuszczenia świadomości ciała i przypomnienia sobie kim naprawdę jesteśmy.

Jesteśmy duszami! Nie jesteśmy fizycznym ciałem. Z czasem, dzięki medytacji, osiągniemy jedność z Bogiem.  Medytacja jest pomostem pomiędzy świadomością materialną i boską świadomością. 

Bóg jest boską świadomością.  Poprzez medytację możemy i musimy zmienić naszą świadomość i nawiązać kontakt z Bogiem. Od tak dawna jesteśmy związani z materialną świadomością. Teraz musimy odzyskać boską świadomość.


1.  Rozpocznij swoją medytację modlitwą. Poproś Boga i Mistrzów o pomoc w twojej koncentracji na Bogu/medytacji.


2.   Wybierz jedna z Pieśni kosmicznych i śpiewaj ją z bezgranicznym oddaniem.   


3.   Ćwicz techniki SRF.  (Jeśli nie znasz tych technik zapisz się i zacznij pobierać Lekcje Self-Realization Fellowship).


4.   Ćwicz bezruch i spokój.  Siedź w bezruchu przez długi czas. Bądź zrelaksowany i bezgranicznie skoncentrowany na duchowym oku.  Odsuń myśli przeszkadzające w medytacji.  Bezruch jest pierwszym celem medytacji. Joga to nauka  o tym jak odsunąć niespokojne myśli.


5.    Gdy nie możesz już dłużej utrzymać kompletnego bezruchu,  ćwicz bezmierne oddanie Bogu.  Mów do Boga posługując się językiem twojego serca. Możesz również czytać, z pełną koncentracją, modlitwy/afirmację z Medytacji metafizycznych.
留言


bottom of page