top of page

JAK ŻYĆ BEZ STRACHU

Co radzi nam Paramahansa Jogananda na temat tego, jak pokonywać każdy rodzaj strachu, który może nas trapić, gdy stawiamy czoła codziennym wyzwaniom życia.


***

Naucz mnie, O Nieskończony Duchu! że bez względu na to, czy jestem przebudzony czy śpię, czujny czy rozmarzony, żywy czy umierający, jestem zawsze otoczony Twą wszech-chroniającą obecnością.

***

Kiedy świadomość skupiona jest na Bogu, nie ma strachu; wówczas bowiem odwaga i wiara pokona każdą przeszkodę.

***

Strach rodzi się w sercu. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że przytłacza cię obawa przed chorobą lub wypadkiem, zrób kilka razy, powoli i rytmicznie, głębokie wdechy i wydechy, relaksując się przy każdym wydechu. Pomaga to w prawidłowym krążeniu. Jeśli twoje serce jest naprawdę wyciszone, nie można wtedy w ogóle odczuwać strachu.

***

Nie bierz zbyt poważnie życiowych doświadczeń. Przede wszystkim nie pozwól, aby cię raniły, bo w rzeczywistości są one niczym innym niż sennymi doświadczeniami ... Ufaj Bogu i pokonaj strach, który paraliżuje wszelkie wysiłki w odniesieniu sukcesu i przyciąga to, czego się boimy.

***

O, Boski Lwie Odwagi! naucz mnie przezwyciężyć strach poprzez zrozumienie jego bezużyteczności. Niech nie znieczulam złym przeczuciem moich nieograniczonych zdolności, które jako Twe dziecko otrzymałem do pokonania jakichkolwiek prób życiowych.

***


Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Proponujemy przeczytać "Żyć nieustraszenie" P. Joganandy. Książka jest dostępna w naszej księgarni.Komentáře


bottom of page