top of page

Przekształcanie ludzkiej miłości w boską miłość


Największą miłością, jakiej możesz doświadczyć, jest komunia z Bogiem podczas medytacji. Miłość między duszą a Duchem jest miłością doskonałą, miłością, której wszyscy szukacie. Kiedy medytujesz, miłość rośnie. Miliony dreszczy przechodzą przez twoje serce.... Jeśli będziesz głęboko medytować, ogarnie cię miłość, jakiej nie jest w stanie opisać żaden ludzki język; poznasz Jego boską miłość i będziesz mógł dawać tę czystą miłość innym.

***

Gdybyś mógł poczuć choćby cząstkę boskiej miłości, tak wielka byłaby twoja radość – tak obezwładniająca – nie mógłbyś jej powstrzymać.

***

Cały świat zapomniał o prawdziwym znaczeniu słowa miłość. Miłość była tak nadużywana i ukrzyżowana przez człowieka, że ​​bardzo niewielu ludzi wie, czym jest prawdziwa miłość. Tak jak oliwa jest obecna w każdej części oliwki, tak samo miłość przenika każdą część stworzenia. Ale zdefiniowanie miłości jest bardzo trudne, z tego samego powodu, dla którego słowa nie mogą w pełni opisać smaku pomarańczy. Trzeba skosztować owocu, żeby poznać jego smak. Tak samo jest z miłością.

***

W ogólnym sensie, miłość jest boską mocą przyciągania w stworzeniu, która harmonizuje, jednoczy, spaja razem… Ci, którzy żyją w zgodzie z przyciągającą siłą miłości, osiągają harmonię z naturą i bliźnimi, i przyciąga ich błogość spotkania z Bogiem.

***

„Zwykła miłość jest samolubna, mrocznie zakorzeniona w pragnieniach i satysfakcji” [powiedział Śri Jukteśwar]. „Boska miłość jest bezwarunkowa, bezgraniczna, niezmienna. Ciągłe zmiany w ludzkim sercuznikają na zawsze pod przeszywającymdotykiem czystej miłości”.

***

Wielu ludzi mówi: „Kocham cię” jednego dnia i odrzuca cię następnego. To nie jest miłość. Ten, którego serce jest przepełnione miłością Bożą, nie może nikogo świadomie skrzywdzić. Kiedy kochasz Boga bez zastrzeżeń, On napełnia twoje serce Swoją bezwarunkową miłością do wszystkich. Tej miłości nie potrafi opisać żaden ludzki język... Zwykły człowiek nie jest w stanie kochać innych w ten sposób. Skupiony na sobie w świadomości „ja, mnie i moje”, nie odkrył jeszcze wszechobecnego Boga, który mieszka w nim i we wszystkich innych istotach. Dla mnie nie ma różnicy między jedną osobą a drugą. Widzę wszystko jako odbicie duszy jedynego Boga. Nie mogę myśleć o nikim jako o kimś obcym, bo wiem, że wszyscy jesteśmy częścią Jednego Ducha. Kiedy doświadczysz prawdziwego znaczenia religii, jakim jest poznanie Boga, zdasz sobie sprawę, że On jest twoją Jaźnią i że istnieje jednakowo i bezstronnie we wszystkich istotach. Wtedy będziesz mógł kochać innych tak jak własną Jaźń.

***

W świadomości tego, kto jest zanurzony w boskiej miłości Boga, nie ma oszustwa, dyskryminacji z powodu kasty czy wyznania, żadnych granic. Kiedy doświadczysz tej boskiej miłości, nie będziesz widział różnicy między kwiatem a bestią, między jedną ludzką istotą a drugą. Będziesz obcować z całą naturą i pokochasz jednakowo całą ludzkość.

***

Współczucie dla wszystkich istot jest konieczne do boskiego urzeczywistnienia, ponieważ sam Bóg jest przepełniony tą cechą. Ci, którzy mają czułe serce, potrafiąpostawić się w sytuacji innych, odczuwać ich cierpienie i próbować je złagodzić.

***

Rozwijanie czystej i bezwarunkowej miłości między mężem i żoną, rodzicem i dzieckiem, między przyjaciółmi, między sobą i innymi ludźmi, jest lekcją, której przybyliśmy na Ziemię, aby się nauczyć.

***

Pragnienie doskonałości dla ukochanej osoby i odczuwanie czystej radości w myśleniu o tej duszy jest boską miłością – i to jest miłość prawdziwej przyjaźni.

***

Miłość Boga, miłość Ducha, jest miłością pochłaniającą wszystko. Kiedy już tego doświadczysz, poprowadzi cię ona dalej i dalej w królestwa wieczności. Ta miłość nigdy nie zostanie zabrana z twojego serca. Będzie tam płonąć, a w jej ogniu znajdziesz wielki magnetyzm Ducha, który przyciągniedo ciebie innych i wszystko, czego naprawdę potrzebujesz lub pragniesz.

***

Mówię wam szczerze, że odpowiedzi na wszystkie moje pytania zostały udzielone mi nie przez człowieka, ale przez Boga. On jest. On jest. To Jego duch przemawia do ciebie przeze mnie. Mówię o Jego miłości. Dreszcz za dreszczem! Jak delikatne zefiry Jego miłość ogarnia duszę. Dzień i noc, tydzień po tygodniu, rok po roku, rośnie – nie wiesz, gdzie jest jej koniec. I tego właśnie szukacie, każdy z was. Myślisz, że pragniesz ludzkiej miłości i pomyślności, ale za nimi jest twój Ojciec, który cię wzywa. Jeśli zdasz sobie sprawę, że jest On większy niż wszystkie Jego dary, znajdziesz Go.

***

Nasi bliscy obiecują nas kochać na zawsze,ale kiedy zapadają w Wielki Sen, ich ziemskie wspomnienia zostają zapomniane, jaką wartość mają ich przyrzeczenia? Kto, nie wyrażając tego w słowach, kocha nas wiecznie? kto o nas pamięta, kiedy wszyscy inni o nas zapominają? kto jeszcze będzie z nami, gdy opuścimy przyjaciół tego świata? Tylko Bóg!

***

Pan zawsze szepcze ci cicho:

„...Bez słowa, zawsze cię kochałem. Tylko ja mogę naprawdę powiedzieć: „Kocham cię”, bo kochałem cię, zanim się urodziłeś.Moja miłość daje ci życie i podtrzymuje nawet w tej chwili, i tylko ja mogę cię kochać po tym, jak zamkną się za tobą bramy śmierci, gdzie nikt, nawet twój największy ludzki kochanek, nie może cię dosięgnąć”.

***

Największy romans, jaki możesz mieć, to romans z Bogiem. Ludzka miłość znika po chwili, ale twój romans z Bogiem jest wieczny. Ani jeden dzień nie może minąć bez zobaczenia Go. Dlatego napisałem: „Przez niekończące się wcielenia wołałem Twe imię, przeszukując strumienie wszystkich moich srebrnych snów”*. Zawsze mówię Mu, że to On jest winien temu, że mnie tu wysłał, ale w końcu zdaję sobie sprawę, że wszystkie złudzenia życia miały sprawić, że będę bardziej Go doceniać, i pobudziły mnie do szukania Go. To zawsze Jego, Ojca za wszystkimi ojcami, Matki za wszystkimi matkami, Ukochanych za wszystkimi ukochanymi, szukałem przez wcielenia. On jest Ukochanym, a nasze dusze są ukochanymi, a kiedy dusza spotyka największego Kochającego wszechświata, zaczyna się wieczny romans. Miłość, której szukałeś przez wszystkie wcielenia w wszystkich ludzkich miłościach, jest w końcu Twoja. Nigdy nie będziesz chcieć niczego innego.


* „Boskie smutki miłosne”, z Pieśni duszy.


Comments


bottom of page